miniBB: The Bulletin BirdPanzerkampf Forums
 - Sākums - Balsojumi - Reģistrēties - Atbildēt - Meklēt - Statistika - Noteikumi -
Panzerkampf Forums / Mūsdienu kari un bruņotie konflikti / Konflikti Āfrikas kontinentā
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
Autors Ziņa
Maarrutku Jums# Nosūtīts: 29 Nov 2005 14:14:55
Atbildēt 


Diskutējam par kariem, tai skaitā koloniālajiem un bruņotajiem konfliktiem Āfrikā. Arābu - Izraēlas kari ar Ēģiptes piedalīšanos šajā tēmā neietilpst (tiem ir atsevišķa tēma).
waffen ss
Foruma sponsors
Kodols
# Nosūtīts: 29 Nov 2005 17:06:14
Atbildēt 


Sāksim ar gandrīz 40 gadus ilgstošo konfliktu Kongo vai miljonu rezņām starp hutu un tutsi Ruandā un Burundi?

________________________
Kad Vācija modīsies ceturto reizi, pasaule nodrebēs!

Pienāks diena kad mīts par holokaustu pārstās būt mīts!

Vajag plašāk pielietot nošaušanas! (V.I.Blanks/Ūļjānoffs/Ļēņins)


Maarrutku Jums# Nosūtīts: 29 Nov 2005 17:08:45
Atbildēt 


waffen ss
Sāksim ar dajebko, par ko varam iekraut kaut cik jaunu, interesantu un konstruktīvu informāciju!


Gunman# Nosūtīts: 29 Nov 2005 17:26:22
Atbildēt 


waffen ss
Varam ar Ruandu. Šķiet interesanta ir konflikta priekšvēsture. Cik zinu līdz WW2 tās ciltis dzīvoja viena otrai diezkā netraucējot. Pēc WW2 tiesības uz šo teritoriju pārvaldi saņēma Beļģi. Savām kafijas u.c. plantācijām tiem bija vajadzīgas gan darbarokas, gan uzraugi. Tā nu sanāca, ka raženākos augumā tutsi sāka izmantot kā uzraugus. Politika proti bija vienkārša - "slāniet hutu, citādi mēs slānīsim jūs". Nu un tālāk, pēc beļģu aiziešanas, poņeslasj pi...a po kočkam. Morāle ir tāda, ka no vienas puses visas tās rīkļu graqizīšanas āfrikā izskatās pēc vietējo mežoņu tradicionālajām uizpriecām, no otras puses ja parakņājas katra konflikta vēsturē, tad iznāk, ka lielākā daļa šo konfliktu ir koloniālo lielvalstu politikas sekas.

JgdPz IV 70
Lietotājs
Kodols
# Nosūtīts: 29 Nov 2005 18:43:36 - Laboja JgdPz IV 70
Atbildēt 


Beļģi vienkārši izmantoja tutsi eliti, kas bija izveidojusies jau pirmskoloniālajā laikmetā. Dati par Ruandas vēsturi ir paskopi, bet te tie ir:

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Rwanda#Early_history

Vācu koloniālisms līdz 1. Pasaules karam zināmā mērā pat vājināja tutsi varu, jo vācieši iekasēja t.s. galvas naudu (nodokli) no visiem ruandiešiem, un hutu sāka saprast, ka arī tutsi tādi paši cilvēki vien ir.

________________________
Maeda ātri paslēpa veco rokrakstu metāla cilindrā, uzvilka melnu virsvalku ar kapuci un savāca no galda visu, kas varētu noderēt. Senai, pat savā dzimtenē aizmirstai cīņas mākslai vajadzēja stāties pretī 20. gadsimta ieroču tēraudam.


Arbalets
Lietotājs
# Nosūtīts: 29 Nov 2005 22:43:05
Atbildēt 


Ja jau par Āfriku, varbūt kāds uz ātro var pateikt cik Āfrikas valstu ģerboņos ir iemūžināts slavenais AK...

________________________
"Hitler kaputt, alles kaputt"


waffen ss
Foruma sponsors
Kodols
# Nosūtīts: 30 Nov 2005 06:03:05
Atbildēt 


Arbalets
cik Āfrikas valstu ģerboņos ir iemūžināts slavenais AK

2. Burkinafaso (bij. Augšvolta) un Mozambika.

________________________
Kad Vācija modīsies ceturto reizi, pasaule nodrebēs!

Pienāks diena kad mīts par holokaustu pārstās būt mīts!

Vajag plašāk pielietot nošaušanas! (V.I.Blanks/Ūļjānoffs/Ļēņins)


Maarrutku Jums# Nosūtīts: 30 Nov 2005 09:27:36
Atbildēt 


waffen ss
varbūt kāds uz ātro var pateikt cik Āfrikas valstu ģerboņos ir iemūžināts slavenais AK...
2. Burkinafaso (bij. Augšvolta) un Mozambika.
===
Par Burkinafaso var strīdēties, tas devaiss varētu būt arī M-16...

waffen ss
Foruma sponsors
Kodols
# Nosūtīts: 30 Nov 2005 09:51:23
Atbildēt 


Maarrutku Jums
tas devaiss varētu būt arī M-16...

Nez vai, devaisam ir raksturīgā AK laides forma. Pie tam, cik zinu tad āmji pa to reģionu nav maisījušies, atkal atverot enciklopēdiju <Planēta> un pie minētās valsts politiskajām partijām redzot: Patriotiskās attīstības līga, Komunistiskās cīņas savienība, Komunistu grupa, Virsnieku komunistu apvienība, šaubas par devaisa politisko piederību atkrīt pašas no sevis.________________________
Kad Vācija modīsies ceturto reizi, pasaule nodrebēs!

Pienāks diena kad mīts par holokaustu pārstās būt mīts!

Vajag plašāk pielietot nošaušanas! (V.I.Blanks/Ūļjānoffs/Ļēņins)

Maarrutku Jums# Nosūtīts: 30 Nov 2005 09:53:06
Atbildēt 


waffen ss
šaubas par devaisa politisko piederību atkrīt pašas no sevis.
===
Tādā gadījumā tas bija ne pārāk kvalitatīvi uzzīmēc, mākslinieku v topku

Maarrutku Jums# Nosūtīts: 30 Nov 2005 20:32:58
Atbildēt 


Tātad, piedāvāju īsu (un droši vien ne pārāk pilnīgu ) pārskatu par konfliktiem Āfrikas kontinentā postWW2 periodā:

- 1952-1955. britu armija ved intensīvas pretpartizānu operācijas Kenijā, līdz stāvoklis valstī stabilizējas. 1963. gadā Kenija pasludina neatkarību. Kopumā - тема не раскрита.

- 1954. gadā Alžīras nacionālās atbrīvošanas fronte uzsāk bruņotu cīņu pret ļagušatņiku kolonizatoriem. Būdama neviendabīga organizācija (t.i. sastāvēdama no atsevišķām frakcijām un grupām, kas ne vienmēr labi sapratās un sadarbojās), augstāk minētā fronte izcēlās ar vairāk formālu kā praktisku vadības struktūru. Pretestība spranču spēkiem bija grūta un prasīja lielus upurus. 1957. gadā Francija uz Alžīru nosūtīja 10. GD (gaisa desanta) divīziju un 3. koloniālo gaisa desanta pulku. Šīm apakšvienībām tika dotas ļoti plašas pilnvaras, kā rezultātā to darbības bija ļoti rezultatīvas un tai pat laikā izcēlās ar ārkārtīgu nežēlību. Alžīrieši izjuta pamatīgu ieroču un tehnikas trūkumu, to 1959. gadā ar Ēģiptes starpniecību sāka piegādāt Sovdeps; alžīriešu regulārās un attiecīgi labāk apbruņotās vienības pamatā dislocējās Tunisijas teritorijā. Netika smādēts arī terors. 1962. gadā Alžīrija ieguva neatkarību. Etniski-reliģiskas u.c. veida rezņas tur notiek vēljoprojām.

Arbalets
Lietotājs
# Nosūtīts: 30 Nov 2005 20:39:33
Atbildēt 


Alžīriiešu zēni pa savie kalnien skraidīja, bruņojušies ar vidsdažādākiem ieročiem, un to skaitā arī ar PPŠ41...vispār tas stroķis pie āfrikāņiem vienu brīdi bija cieņā...

________________________
"Hitler kaputt, alles kaputt"


Tofiks
Lietotājs
# Nosūtīts: 30 Nov 2005 20:44:13
Atbildēt 


Kāds zin kas notiek tādā caurumā kā Somālija? Šie tur vēljoprojām karo savā starpā?

Maarrutku Jums# Nosūtīts: 30 Nov 2005 20:52:55
Atbildēt 


Turpinājums:
- 1960. gadā Beļģu Kongo (tagad Zaira?) ieguva neatkarību, kā rezultātā valstī sākās haoss - valdības mainījās kaleidoskopiskā tempā, intensificējās vardarbība. ANO vadība pieņēma lēmumu ievest Katangā mirotvorcus (pie kam vieni no pirmajiem ANO mirotvorcu pārstāvjiem bija tieši Zviedrijas BS), odnako to 4 gadus ilgā klātbūtne pilsoņu kara plosītajā zemē nedeva nekādus taustāmus rezultātus. 1964. gadā nelikumīgie bandformējumi nolaupīja lielu ārvalstu pilsoņu grupu, kā rezultātā pindosi kopā ar beļģiem (pindosi nodrošināja gaisa transportu, kamēr beļģi piedalījās batālijās) veica 2 zibenīgas gaisa desanta operācijas, kuru laikā esot atbrīvoc ap 2000 ķīlnieku, no savas puses zaudējot tikai 3 kaujiniekus. Jau kopš 1960. gada režīma galva Moizs Čombe algoja algotņus, kuri tur biezā slānī sabrauca no visas pasaules. Dēļ algotņu dažādās izcelsmes, motivācijas, sagatavotības u.c. faktoriem algotņu vienības ar sevišķām kaujasspējām neizcēlās. Izņēmums bija 5. komandosu vienība britu izcelsmes majora (kopš 1965. gada - apakšpulkvedis) Maika Hora vadībā, kura guva ievērojamus panākumus cīņā ar dumpiniekiem - simbām(?). 1967. gadā algotņi veica vairākas lielas operācijas, kuras gan beidzās ar atkāpšanos, kā rezultātā arī algotņu dalība šai konfliktā arī lielā mērā beidzās.

Arbalets
Lietotājs
# Nosūtīts: 30 Nov 2005 20:56:27
Atbildēt 


Tofiks
Bet kas viņiem to prieku var liegt...nevar taču taisnā ceļā no pirmatnējās kopienas nokļūt kapitālismā...eiropieši savā vēsturē karoja vai katru gadsimtu nezin cik reizes...jāļauj tak melnajiem arī tikt pie patiesības, ka karot nav labi...

________________________
"Hitler kaputt, alles kaputt"


Maarrutku Jums# Nosūtīts: 30 Nov 2005 21:13:33
Atbildēt 


Turpinājums:
- Faktiski Portugāle bija tā valsts, kura visilgāk ķēpājās ar kolonijām. Gvineja-Bisava, Mozambika un Angola bija tās varā līdz pat 70. gadu vidum, kad pēc ilgiem un asiņainiem kariem starp portugāļu armiju (kas starp citu bija pogolovno bruņota ar vācu ražojuma ieročiem) un visdažādākajiem atšķirīgas likumības pakāpes bandformējumiem šīs valstiņas ieguva neatkarības. Uz 1974. gadu portugāļu zaudējumi sasniedza 11 000 cilvēku, turklāt 1974. gada aprīlī Portugālē notika kauch kāda revolūcija, kā rezultātā nomainījās valdība un paātrinājās koloniālo karu izbeigšanas process...

- Pilsoņu karš Nigērijā (neesmu pārliecināts, ka vienīgais ) ilga no 1967. līdz 1970. gadam. Konflikta būtība bija kaut kādas Biafras (atrodas Nigērijas austrumos) partizānu cīņa par neatkarību no Nigērijas, jamiem pretī stāvēja regulārā Nigērijas Federālā armija. Kaut arī labi apgādata un apbruņota ar britu ieročiem un ekipējumu vēl no kolonijas laikiem (atšķirībā no partizānu armijas, kam nebija nekādu ārējo ieroču un tehnikas piegādātāju, kā rezultātā partizāni varēja apbruņoties un papildināt munīcijas krājumus tikai uz trofeju rēķina), federālā armija spēja uzvarēt tikai dēļ skaitliskā pārsvara, jo dēļ biežajiem valsts apvērsumiem tika slaktēti `neuzticamie` virsnieki, turklāt daudzi arī pārbēga uz Biafras armiju. Kopumā Biafras armijas skaitliskais sastāvs tiek lēsts uz 40 000 cilvēku, turklāt armijā nav trūcis mērķtiecīgu un enerģisku karavīru, tāpēc zaudējumu karā var norakstīt vairāk uz stratēģiskām kļūdām (izglītotas augstākā līmeņa vadības trūkums?) nekā uz zemām kaujasspējām.

Tofiks
Lietotājs
# Nosūtīts: 30 Nov 2005 21:35:44
Atbildēt 


Maarrutku Jums

- 1960. gadā Beļģu Kongo (tagad Zaira?) ieguva neatkarību

Kongo un ne tikai bija viena ļoti liela problēma, tur kad tika atgūta neatkarība bija tikai 17 cilvēki ar augstāko izglītību. Liela daļa pārējo - tumsoņas kas pazīst tikai spēku.

Maarrutku Jums# Nosūtīts: 30 Nov 2005 21:39:54
Atbildēt 


Turpinājums:
- Čada no Francijas neatkarību ieguva jau 1960. gada augustā, taču tas nekādā mērā nekavēja regulāru valdību nomainīšanos, nepārtrauktu pilsoņu karu un armiju pārdēvēšanu atbilstoši jaunajām politiskajām vēsmām. Ieročus un ekipējumu oponējošās puses grāba, kur vien varēja dabūt, gan no Sovdepa, gan no pindosu bloka. Vadības zināšanas un tehnika (bruņu automobiļi AML-60 un AML-90) vēl bija palikuši no ļagušatņiku valdīšanas laikiem 1970. gadā pilsoņu karš valsti beidzot kaut cik konsekventi sadalīja 2 daļās (ziemeļos un dienvidos). 1975. gadā pēc kārtējā valsts apvērsuma, kura laikā tika nogāzts un noslaktēts prezidents Fransuā Tombalbajs, stāvoklis kļuva pavisam kritisks.

- Angolas Nacionālā atbrīvošanās fronte cīnījās pret portugāļu kolonizatoriem līdz 1975. gadam, kad jamie izvācās un valsts што называеццо ieguva neatkarību. Piebildīsim, ka Atbrīvošanās frontes pusē karoja ievērojams daudzums algotņu, gan no Āfrikas valstīm, gan no Eiropas. Taču pēc uzvaras Atbrīvošanās frontes politiskās un militārās stratēģijas vājuma dēļ jamie nespēja noturēties pie varas, un uz skatuves parādījās marksistu partija, kuru turklāt atbalstīja steigšus ieradies kubiešu kontingents ~11 000 vīru sastāvā. Visa rezultātā sākās pamatīgs pilsoņu karš, kurš faktiski jau 1976. gadā beidzās ar marksistu uzvaru, neskatoties uz Pindostānas un DĀR vispusīgo palīdzību Atbrīvošanās frontes atliekām. Angola kļuva par Sovdepa placdarmu Āfrikā.

Tofiks
Lietotājs
# Nosūtīts: 30 Nov 2005 21:52:20
Atbildēt 


Maarrutku Jums

Starp citu, neesi dzirdējis par biedra Kadafi iejaukšanos Čadas pilsoņkara sakarā ar to ka šis kāroja kautkādu teritoriju ar urāna raktuvām(zināmiem nolūkiem ) Tur Lībieši kāvās kopā ar čadas komunistiem pret citu frakciju kurai palīdzēja Francija un konfliktā tieši iesaistījās ārzemju Leģions un franču aviācija. 80.to gadu beigās Kadafi spēki pasmagi norāvās no čadiešiem un bija spiesti pamest Čadu.

Maarrutku Jums# Nosūtīts: 30 Nov 2005 22:06:13
Atbildēt 


Turpinājums:
- 1966. gadā ANO izlēma, ka DĀR tiek atņemta aizbildniecība pār DR-Āfrikas teritoriju, kuru pārdēvēja par Namībiju. DĀR šo lēmumu neatzina un savukārt pasludināja Namībiju par savu teritoriju. Šo lēmumu savukārt neatzina SWAPO jeb DienvidRietumu Āfrikas Tautu Organizācija, kuras sēdeklis atradās Angolā. Visu 80. gadu garumā DĀR armija atbalstīja nelikumīgo bandformējumu UNITA, kurš darbojās Angolas/Namībijas teritorijā. 1988. gadā tika noslēgts miers, kā rezultātā Namībija kļuva par neatkarīgu valsti, bet DĀR atteicās no iejaukšanās Angolas iekšējās lietās.

- Rodēzijas patriotiskās frontes mērķtiecīgās, kaut arī slikti organizētās darbības pret Rodēzijas balto valdību galu galā bija tas izšķirošais faktors, kurš galu galā noveda pie melno vairākuma valdības izveidošanās Zimbabvē 1980. gadā. Patriotiskās frontes karavīri pamatā bija neregulāras daļas, t.i. partizāni, viņiem pretī stāvēja pieredzējušie rodēziešu strēlnieki, vienība, kas bija izveidota jau 40. gados un bija piedalījusies pretpartizānu operācijās Malajā 50. gados, kā arī viegli bruņotie (shtatnijs ierocis - FN FAL), bet ļoti kustīgie`Selus` izlūki. `Selus` izlūki bija lieliski sagatavotas vienības, kas savos ziedu laikos sastāvēja no ~1500 vīriem, un uz šo vīru sirdsapziņas bija ap 68 % no Patriotiskās frontes zaudējumiem. Sadursmes pamatā notika savannās un krūmājā. Ir dzirdētas versijas par to, ka kopš karadarbības beigām daudzi šo vienību karavīri ir pārprofilējušies uz dabas aizsardzību un nodarbojas ar malumednieku tvarstīšanu

Maarrutku Jums# Nosūtīts: 30 Nov 2005 22:18:37
Atbildēt 


Turpinājums:
- 1962. gadā imperators (acīmredzot imeecco vvidu Etiopijas imperators?) Haile Selasse atņēma Eritrejai autonomijas statusu, kā rezultātā sākās ilgstošs karš starp Eritrejas nacionālistiem un Etiopijas regulāro armiju. Eritrejas atbrīvošanās fronte spēja izveidot kaujasspējīgu partizānu armiju par spīti daudziem konfliktiem ar citiem atbrīvošanās grupējumiem un iekšējiem kašķiem. Ar ieročiem un ekipējumu bija ļoti bēdīgi, to kaut cik piegādāja atbalstošās arābu valstis. Tikai 1993. gadā Etiopija bija spiesta atzīt Eritrejas neatkarību, kaut gan atsevišķi robežu jautājumi vēl nebija noregulēti.

Pagaidām viss, laipni lūgtum papildināt un komentēt. Pie iespējas iemetīšu vēl kaut ko, resursi vēl imeecco. Ceru līdzīgu pārskatu uzkreacionēt arī par Āziju un Latīņameriku

waffen ss
Foruma sponsors
Kodols
# Nosūtīts: 1 Dec 2005 04:25:18
Atbildēt 


Paldies kamrādam MJ par ieskatu Āfrikas bruņotajos konfliktos.
Atļaušos šo to no savas puses palabot un papildināt, protams, nepretendējot uz vienīgo pareizo un nemaldīgo viedokli.

Etiopija skaitās pasaulē vecākā kristiešu valsts un vienīgā valsts Āfrikā, kas nav tikusi nekad kolonizēta, ne no musulmaņu, ne eiropiešu puses. Eritreja no XIX. gs. beigām atradās makaroņņiku kontrolē un to apdzīvoja pamatā musulmaņi. 1935. gadā itāļi okupēja Etiopiju, 1941. briti šamos no turienes patrieca. Etiopija atguva neatkarību bet Eritreja palika britu kontrolē. 1950. gadā ANO n piešķīra Eritreju Etiopijai, ar nosacījumu ka šamā iekļaujas kā federācijas daļa, taču dažus gadus vēlāk centrālā vara likvidēja ievēlētās pašvaldības un pakļāva Eritreju tiešā kontrolē. 1958. gadā Kairā tika nodibināta Eritrejas Atbrīvošanās Fronte un pie tās militāra struktūra Eritrejas Atbrīvošanas Armija. 1958. 14.XI. Etiopijas varas iestādes oficiāli paziņoja ka federācija tiek likvidēta un Eritreja kļust par 14. Etiopijas provinci. Sākot ar 1970-to gadu sākumu Eritrejas atbrīvotāji izvērš plašu partizāņu karu Eritrejā un Etiopijas ziemeļos. Bāzējas Sudānā, pašā Eritrejā nelikumīgo bandformējumu sastāvs lēšams uz 2500 cilvēkiem.

________________________
Kad Vācija modīsies ceturto reizi, pasaule nodrebēs!

Pienāks diena kad mīts par holokaustu pārstās būt mīts!

Vajag plašāk pielietot nošaušanas! (V.I.Blanks/Ūļjānoffs/Ļēņins)


waffen ss
Foruma sponsors
Kodols
# Nosūtīts: 1 Dec 2005 04:42:04 - Laboja waffen ss
Atbildēt 


Etiopija ievieš dumpīgajā provincē karastāvokli, tai pašā laikā seperātisti sāk seperetīes savā starpā, marksisti atdalās no kopējās organizācijas un izveido savu bandformējumu zem liebla <Eritrejas Atrbrīvošanas Tautas Fronte>.
1972. gadā Etiopiju piemeklē neraža un ap 200k zemnieku dodas uz labākām savannām, spriedze valstī pieaug un 1974.II. Eritrejas galvaspilsētā Asmarā sadumpojas 2. kājnieku divīzija. Šamējos atbalsti daļas citās pilsētās un 12. septembrī imperatora Hailes Selassi režīms tiek gāzts, bet pats imperators pēc gada nožņaugts savā guļamistabā (analoģijas ar Taraki), pie varas nāk militāristi zem liebla <Bruņoto Spēku Koordinācijas Komuteja (DERG)>, par galveno fīreru uzmetas ģenerālis Amans Andoms. Taču pašā DERG nav vienprātības un 23.XI. virsnieku un kareivju grupa pulkveža Antafu Abate un majora Mengistu Haile Mariama vadībā apšauj ģenerāli Andomu un visus viņa poģeļņikus. Šamiem pievienojas brigādes ģenerālis Teferi Benti un tā tagad ir jaunā vara.
Tikmēr Eritrejā, kuras vietējie partizāņi no Lībijas izmangojuši 2M baksu un tos <iztērējuši ar prātu>, ~40k liels federāļu karaspēks tiek daļēji sakauts un bloķēts lielākajās pilsētās, ārpus kurām vara ir seperātistu rokās.
1975. gadā DERG griežas pēc palīdzibas pie PSRS, Maskava kaut ko iedod, taču maz, jo faktiskais DERG fīrers Benti ir prorietumnieciski noskaņots un valstī atrodas izdzīvokļoti (raskvarķirovani) 3k ASV zaldātu.

________________________
Kad Vācija modīsies ceturto reizi, pasaule nodrebēs!

Pienāks diena kad mīts par holokaustu pārstās būt mīts!

Vajag plašāk pielietot nošaušanas! (V.I.Blanks/Ūļjānoffs/Ļēņins)


waffen ss
Foruma sponsors
Kodols
# Nosūtīts: 1 Dec 2005 05:03:47
Atbildēt 


1977.2.II. Mengistu Haile Mariams veic apvērsumu, sagrābj varu un atšauj Benti. Dažas nedēļas pēc tam valstī vizītē ierodas Kubas fīrers Fidels, kurš 60-tajos palīdzējis Eritrejas partizāņiem. Tagad lomas mainās un šams sūta uz Etiopiju savus padomniekus kas apmāca federāļus pretpartizāņu operācijām. Maijā tiek palūgts pindosiem atstāt valsti un arī krievi sāk grūst tehniku uz Āfrikas valsti, kura tjipa celšot sociālismu. 1978.VI. 100k federāļu papildināti ar 3500 kubiešu militāristiem un 1600 krievu padomniekiem sāk plašu operāciju Eritrejā, kur partizāņi 1977-78 Etiopijas - Somālijas kara laikā bija praktiski sagrābuši visu provinci. Seperātisti tiek patriekti uz Sudānu, Eritrejā šamējie aizķerās tikai grūti pieejamos kalnu rajonos, kur tiek pastāvīgi traucēti ar krievu triecienhelikopteru Mi-24 palīdzību.
1981. esot grūtā stāvoklī Eritrejas seperātisti pārtrauc iekšējos frakciju ķīviņus un konferencē Tunisā atkal apvienojas. Tai pašā laikā federāļi ar kubiešu un krievu padomnieku palīdzību izstrādā un veic operāciju <Sarkanā zvaigzne>, kuras gaitā 140k federāļu karaspēks iebrūk Sudānā un mēģina atgriezt dzimtenē 500k eritrejiešu bēgļu. Operācija izgāžas un gada beigās seperātisti kontrolē visu Eritrejas ZR daļu. Federāļi mēģina ieņemt šī seperātistu kontrolētās teritorijas centru Nakfu, taču zaudē 30k zaldātu un spiesti atkāpties. Kopš tā laika karš no partizāņu pārvēršas par pozicionālu un seperātisti virzās aizvien dziļāk Eritrejas teritorijā. Aizvien lielāku lomu sāk spēlēt marksisti un 1987. gadā pēc Eritrejas Atbrīvošanas Frontes līdera Saleha Sabhe nāves šī organizācija sabrūk un par vienīgo nopietno politisko un militāro spēku paliek marksistiskā Eritrejas Atbrīvošanas Nacionālā Fronte. Sanāk ka Eritrejas marksisti karo pret Etiopijas komunistiem.

________________________
Kad Vācija modīsies ceturto reizi, pasaule nodrebēs!

Pienāks diena kad mīts par holokaustu pārstās būt mīts!

Vajag plašāk pielietot nošaušanas! (V.I.Blanks/Ūļjānoffs/Ļēņins)


waffen ss
Foruma sponsors
Kodols
# Nosūtīts: 1 Dec 2005 05:26:06
Atbildēt 


1984. seperātisti ieņem Tesenejas un Mersa - Teklajas pilsētas, 1986. federāļi īsteno plašu pretuzbrukumu un iedzen bandformējumus kalnos, taču šamie nepadodas un 1987.XII. sasist valdības karaspēku pie Nakfas, bet 1988.II. iešturmē Afabetu, kur atrodas federāļu grupējuma štābs un nokillē 18k valdības zaldātu.
1988. sākas Mengistu Hailes Mariama anticivilizācijas režīma gals. Pret boļševikiem saceļas gandrīz visas valsts tautas. Bruņotā cīņā eritrejiešiem pievienojas blakus esošās Vollo un Tigre, dienvidos sabuntojas lielākā valsts tautība (~40%) ommo, kā arī igre tautība, kas uzkreacionē savu marksistisko grupējumu Etiopijas Tautas Revolucionārā Demokrātiskā Fronte. 1989. beigās Tigre province tiek pilnībā attīrīta no federāļiem, 1990.II. eritrejieši ieņem Masavas ostu pie Sarkanās jūras. Mengistu izsludina karastāvokli un vispārēju mobilizāciju, taču jauniesauktie pārsvarā vai nu dezertē vai pāriet buntenieku pusē. Sovjetu militārā palīdzība arī apsīkusi.
Mengistu mēģina brāļoties ar vijolniekiem lai noturētos pie varas, taču 1991.23.II. buntenieki pāriet pretuzbrukumā un 17.V. ieņem Dessē pilsētu, tādējādi atgriežot Adisabebu no ostas Asebas un atstājot diktatūru bez iespējām saņemt piegādes. 21.V. Mengistu aizlaižas uz Zimbabvi, 24.V. kapitulē garnizons Eritrejas galvaspilsētā Asmerā un 28.V. dumpinieki ienāk galvaspilsētā Adisabebā. Eritreja iegūst neatkarību.
Visā tajā starpā, juku laikos 1991.IV.-V. Izraēlas GKS un SpN veic operāciju pārdesmit K melnādaino vijolnieku evakuācijai uz etnisko dzimteni, bet par to pašlaik sīkāk pastāstīt nevarēšu.
Pavisam drīz, 1992.-1993. gadā gan sākas karš starp Etiopiju un Eritreju, bet tas uz nākošo reizi.

________________________
Kad Vācija modīsies ceturto reizi, pasaule nodrebēs!

Pienāks diena kad mīts par holokaustu pārstās būt mīts!

Vajag plašāk pielietot nošaušanas! (V.I.Blanks/Ūļjānoffs/Ļēņins)


waffen ss
Foruma sponsors
Kodols
# Nosūtīts: 1 Dec 2005 08:30:36
Atbildēt 


Etiopija ar Somāliju arī ir savstarpēji ne pajokam pakarojusi.
Par iemeslu tam kalpoja somāliešu - musulmaņu apdzīvotais Ogadenas apgabals, kurš ietilpa Etiopijā.
1960.26.XII. 7k somāliešu zaldātu uzbruka etiopiešu robežsargu zastavai, etiopieši atbildēja ar Somālijas pilsētu bombardēšanu un reidiem Somālijas teritorijā. 1961.5.II. Somālijas karaspēks iebrūk Ogadenā. 1963. Somālija prasa Lielbritānijai nodot viņu kontrolē Kenijas ziemeļu pierobežas rajonu, ko pamatā apdzīvo musulmaņi - somālieši, taču briti to piešķir Kenijai. Somālija sarauj dip. attiecības ar britiem, atbildei R-Eiropas valstis uzliek šiem militāro piegāžu embargo. Nigas griežas pie sovokiem un šamējie tiem piegādā stobrus un apmāca melno oficierus savās akadēmijās.
1964.7.II. somālieši izdomā izmēģināt kalašņikovus un uzbrūk pierobežā dislocētam etiopiešu garnizonam. Etiopieši atbild un iebrūk Somālijas teritorijā.
Iejaucas ANO ĢS U Tans un 16.II puses paraksta vienošanos par uguns pārtraukšanu, taču incidenti pierobežā turpinās līdz 1967. gadam.

________________________
Kad Vācija modīsies ceturto reizi, pasaule nodrebēs!

Pienāks diena kad mīts par holokaustu pārstās būt mīts!

Vajag plašāk pielietot nošaušanas! (V.I.Blanks/Ūļjānoffs/Ļēņins)


waffen ss
Foruma sponsors
Kodols
# Nosūtīts: 1 Dec 2005 08:51:52
Atbildēt 


1967. par Somālijas prezidentu ievēl Abdirašidu Šermarku. Šams mēģina noregulēt attiecības ar etiopiem, taču 1969.15.X. tiek noknallēts no sava apsardzes zaldāta, pēc 5 dienām marksistiski noskaņotie virsnieki veic valsts apvērsumu un vara nonāk Augstākās revolucionārās padomes rokās ar ģenerālmajoru Mohammedu Siadu Barre priekšgalā. Šams pasludina ka Somālija tagad celšot anticivilizāciju un sovoku militārā palīdzība un padomnieki sāk plūst straumēm. Sovdepa JKF dabon bāzi Barbrerā, pie pašas ieejas Sarkanajā jūrā.
Šams diktators valsti pārsauca par Somālijas Sociālistisko Republiku Savienību (krieviski abrevatūra identiska PSRS - CCCP), pasludināja somāliešus par veļikaju nāciju, sāka būvēt uz šariāta likumiem balstītu sociālismu un veidot pamatīgus BS. Sovdepija šamējo aktīvi atbalstīja, 1974. noslēdza līgumu par draudzību un sadarbību, atsūtīja 6k militāros padomniekus. Drīzumā Somālijai, kurā dzīvoja 3M ļaužu, bija 40k vīru armija, 250 panceri un 310 lidenes, bet Etiopijai tai laikā bija 26M iedzīvnieku, 25k armija, 120 tanki un 100 lidenes.
1970-to vidū ar Somālijas atbalstu tiek izveidota Austrumsomālijas Atbrīvošanas Fronte (ASAF), ar mērķi atkarot Etiopijai Ogadenu. Sovoki nav apmierināti ar šādām brālīgo anticivilizācijas valstu savstarpējām rezņām un mēģina samierināt abas puses, taču melnie neparakstās uz kompromisiem. 1977. ASAF sāk aktīvu darbību provinces atkarošanai 1/2 gada laikā kontrolē 85% Ogadenas teritorijas.

________________________
Kad Vācija modīsies ceturto reizi, pasaule nodrebēs!

Pienāks diena kad mīts par holokaustu pārstās būt mīts!

Vajag plašāk pielietot nošaušanas! (V.I.Blanks/Ūļjānoffs/Ļēņins)


waffen ss
Foruma sponsors
Kodols
# Nosūtīts: 1 Dec 2005 09:04:16
Atbildēt 


1977.23.VII. Barre pasludina Ogadenu par Somālijas sastāvdaļu un ieved regulāro karaspēku. Nedēļas laikā tiek sakauti atlikušie etiopu spēki un Somālija kontrolē 95% provinces. Krievi nav īpaši apmierināti ar šādu scenāriju piebremzē militāro palīdzību Somālija. To izmanto āmji, kuri paziņo ka atbalstot somāliešu darbības un CIP sāk slepeni piegādāt šiem ieročus. Šis kantoris nāk gaismā, izceļas skandāls un ASV prezis Dž. Kārters lūdz Irānas šahu, lai šams piegādā moriem ieročus, jo CIP to vairs nevarot darīt.
Tā kā sovoki somāļiem vairs neatkrauj ieročus, tad 1977.13.XI. Barre paziņo ka sovoku padotajiem nedēļas laikā jāpamet valsts un šamu īpašumi tiekot konfiscēti. Nigas, valdības atbalstīti sāk aizskart sovoku pilsoņus un laupīt šo mājas. 20.XII. Mogadīšo ostā iebrauc sovdepa lielais desantkuģis <50 ļet šefstva VLKSM> un tiek izcelts jūras kājnieku desants ar tankiem un artilēriju, kas ātri nomierina melnos un to aizsardzībā padomnieki var mierīgi aizbraukt, bet viss sovoku īpašums līdz pēdējai skrūvei tiek sakrauts kuģos un aizvests uz dzimteni. Tūlīt pēc tam Saūda Arābija piešķir somāļiem 170M $ rietumu stobru iepirkšanai.

________________________
Kad Vācija modīsies ceturto reizi, pasaule nodrebēs!

Pienāks diena kad mīts par holokaustu pārstās būt mīts!

Vajag plašāk pielietot nošaušanas! (V.I.Blanks/Ūļjānoffs/Ļēņins)


waffen ss
Foruma sponsors
Kodols
# Nosūtīts: 1 Dec 2005 09:18:01
Atbildēt 


1977.XI. Etiopijā ieradās sovoku ģenerāļu delegācija lai plānotu neseno draugu somāļu atsišanu. XII. sovoku aviācija sāk pārsviest kubiešu karavīrus. 18k kubiešu sovoku virsnieku vadībā kopā ar etiopu daļām sāk pretuzbrukumu, krievi operāciju novēro ar satelīta <Kosmos-964>, kas palaists speciāli šim pasākumam. 1978. vidū somāļi no Odigenas izsisti, Adisabebā ierodas PSRS aizsardzības ministrs Ustinovs un Fedela bračka Rauls Kastro, kuri piespiež savus vojskas un etiopus nekādā gadījumā neiebrukt Somālijā. Taču pēc nedēļas somāļi no jauna iebrūk Ogadenā, krievu aviācija piemet klāt vēl kubiešu papildspēkus, bez tam piešķir etiopiem savus jaunākos čopterus Mi-24 ar visām ekipāžām.
Tikmēr somāļi ieņem Hareres pilsētu un virzās uz Adisabebu, kubieši ar lieliem zaudējumiem uzbrukumu aptur, somāļi paziņo par pirmo kubiešu kapčurēšanu, taču Adisabeba, Maskava un Havana vienā balsī apgalvo ka nekādu Kubas zaldātu Etiopijā neesot.
1978.II. 3 krievu ģenerāļu vadībā tiek realizēts kubiešu pretuzbrukums, Harere atsista un 8.III. Barre paziņo ka izved savu karaspēku no Ogadenas. Taču šams turpina atbalstīt ASAF un kubieši līdz pat 1984. spiesti turēt 13k zaldātu Ogadenā un cīnīties pret bandformējumiem.

________________________
Kad Vācija modīsies ceturto reizi, pasaule nodrebēs!

Pienāks diena kad mīts par holokaustu pārstās būt mīts!

Vajag plašāk pielietot nošaušanas! (V.I.Blanks/Ūļjānoffs/Ļēņins)


Maarrutku Jums# Nosūtīts: 1 Dec 2005 09:29:16 - Laboja Maarrutku Jums
Atbildēt 


waffen ss
valstī atrodas izdzīvokļoti (raskvarķirovani) 3k ASV zaldātu.
===


Manuprāt precīzāk būtu teikt iedzīvokļoti, jo minētie taču pieminētajā brīdī tur atradās, nevis tika izmesti no dzīvokļiem
===
1978.VI. 100k federāļu papildināti ar 3500 kubiešu militāristiem
===
O jā, bija tāda lieta, aizmirsu pieminēt. Tikuši galā ar problēmām Angolā, kubieši savus spēkus pārdislocēja Efiopejā, vakarā ieskatīšos, ko avoc par to saka.
===
1991.IV.-V. Izraēlas GKS un SpN veic operāciju pārdesmit K melnādaino vijolnieku evakuācijai uz etnisko dzimteni
===
Melnādainie vijolnieki - tas arī labi izklausās

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
Panzerkampf Forums / Mūsdienu kari un bruņotie konflikti / Konflikti Āfrikas kontinentā
Jūsu atbilde
Bold  Italic  Underlined  Bildes norāde  URL 
...vairāk. Atcelt

» Vārds  » Parole 
Tikai reģistrētie lietotāji var sūtīt ziņojumus! Lūdzam korekti ievadīt jūsu lietotājvārdu un paroli pirms ziņojuma sūtīšanas, vai pirms tam reģistrēties.
 
Šobrīd forumos: Viesi - 1
Lietotāji - 0
Rekords: 311 [18 Okt 2010 02:17:35]
Viesi - 311 / Lietotāji - 0
Lapas ielādes laiks (sek.): 0.050
Šajā lapā izmantotie logotipi un preču zīmes ir attiecīgo īpašnieku īpašums.
Lapas veidotāji un hostētājs neatbild par lietotāju komentāriem, jo komentāru īpašnieki ir to autori.
Forums tiek darbināts ar: miniBB® © 2001-2024