miniBB: The Bulletin BirdPanzerkampf Forums
 - Sākums - Balsojumi - Reģistrēties - Atbildēt - Meklēt - Statistika - Noteikumi -
Panzerkampf Forums / Mūsdienu kari un bruņotie konflikti / ASV mūsdienu armija un militārās operācijas
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 23 . 24 . >>
Autors Ziņa
Admin
Administrators


# Nosūtīts: 3 Apr 2005 00:46:59
Atbildēt 


ASV militārās operācijas

________________________
You can get more of what you want with a kind word and a gun than you can with just a kind word.

JgdPz IV 70
Lietotājs
Kodols
# Nosūtīts: 3 Apr 2005 00:49:20
Atbildēt 


"Agresiju" padomju kara enciklopēdija definē kā "pirmajam lietot militāru spēku". Līdz ar to neviena ASV darbība aukstā kara laikā neielien "agresijas" rāmjos, jo ASV centās saglabāt status quo t.i. stratēģiski aizsargājas. Pusei, kura aizsargājas, neviens gan nav aizliedzis un nevar aizliegt doties pretuzbrukumos, jo kā gan citādi šie lai uzvarētu Jau Makšu Kārlis un Eņģeļu Frīdis piekodina savus sekotājus atšķirt "agresiju" no "uzbrukuma operācijas".

Vēl viens momentiņš, ko vienmēr uzsvēru Delfinārijā, nevar runāt par ASV darbību Korejā, Vjetnamā, Kubā utete, vienlaikus nepieminot PSRS/komunistiskā bloka darbību tai pašā Korejā, Vjetnamā, Kubā utt., ar kuru parasti visas ziepes arī sākās un bez kuras ASV nebūtu uz ko reaģēt.

Kas attiecas uz "avantūrām", jebkuras operācijas pamatā ir piebeigt ienaidnieku ātri, ar minimāliem zaudējumiem no savas puses, neskatoties uz pārspēku vai vēl kādiem apstākļiem, kuru priekšā cits apdomātos. Ļoti labs "avantūras" piemērs ir Suvorova darbība pie Izmailas.

Atsevišķi ASV operāciju piemēri ir atrodami V. Docenko darbā "Flotes XX gs 2. puses lokālajos konfliktos" (ievaddaļas un lietu vērtējums nebaudāms kā jau sovkas rakstīts, bet militāro pusi apskata korekti, jo vērtē to kā profis). Vēl ir A. Mihailova "Irakskij kapkan", tāpat profesionāli vērtēts pēdējais Irākas karš.

________________________
Maeda ātri paslēpa veco rokrakstu metāla cilindrā, uzvilka melnu virsvalku ar kapuci un savāca no galda visu, kas varētu noderēt. Senai, pat savā dzimtenē aizmirstai cīņas mākslai vajadzēja stāties pretī 20. gadsimta ieroču tēraudam.


Maarrutku Jums# Nosūtīts: 3 Apr 2005 02:17:19 - Laboja Maarrutku Jums
Atbildēt 


JgdPz IV 70
"Agresiju" padomju kara enciklopēdija definē kā "pirmajam lietot militāru spēku"
===
Savukārt Norden AB Svešvārdu vārdnīca mūs māca, ka agresija ir starptautiskām tiesībām neatbilstoša spēka lietošana pret citas valsts suverenitāti, teritoriālo neaizskaramību vai politisko neatkarību. Paskaties uz to Irākas un Afganistānas kontekstā...
===
Līdz ar to neviena ASV darbība aukstā kara laikā neielien "agresijas" rāmjos, jo ASV centās saglabāt status quo t.i. stratēģiski aizsargājas (...) nevar runāt par ASV darbību Korejā, Vjetnamā, Kubā utete, vienlaikus nepieminot PSRS/komunistiskā bloka darbību tai pašā Korejā, Vjetnamā, Kubā utt
===
- No kā lūdzu ASV aizsargājās Korejā un Vjetnamā? Ja ASV aktīvi palīdzēja kādai no pilsoņu karā iesaistītajām pusēm ar savu regulāro armiju, tad tas tieši tā arī jāsauc, nevis jārunā ar mistisku aizsargāšanos pret vēl mistiskākiem draudiem. Ne Korejas, ne Vjetnamas komunisti pašu ASV nu nekādi neapdraudēja - ASV palīdzēja sev vēlamām šo valstu valdībām, tieši tāpat kā PSRS darījās ar Afganistānu (ko arī formāli nevar uzskatīt par agresiju atbilstoši Svešvārdu vārdnīcas definīcijai - PSRS tieši tāpat kā ASV Korejā un Vjetnamā atbalstīja sev izdevīgu valdību un viss).
- Kurš ko atbalstīja arī strīdīgs jautājums, nevajag aizmirst, ka tieši komunisti no Vjetnamas izdzina kolonistus, ar kuru klātbūtni Saigonas korifeji, šķiet, nemaz tik neapmierināti nebija.

Starp citu, kurš šoreiz ir pirmais pieķēries pie slidenās tēmas?

AKM
Lietotājs
# Nosūtīts: 3 Apr 2005 07:57:23 - Laboja AKM
Atbildēt 


Te būs zudusī urla:
intervence Cūku līcī par ASV imperiālisma avantūru pret Kubas revolūciju

JgdPz IV 70
Lietotājs
Kodols
# Nosūtīts: 3 Apr 2005 11:33:39
Atbildēt 


Maarrutku Jums

Korejā ASV aizsargājās tādā veidā, ka palīdzēja dienvidkorejiešiem (kurus komunisti faktiski jau bija iekarojuši) atsist ienaidnieka uzbrukumu. Līdzīgi kā Vjetnamā - palīdzība Saigonas valdībai, pret kuru darbojās Ķīnas un PSRS apbruņotie nelikumīgie bandformējumi un Ziemeļvjetnamas regulārais karaspēks. tajā pašā laikā notika arī dažas diskusijas saprotamā valodā ar jamo Ziemeļvjetnamu, lai tā nejauktos konfliktā.

Ne Korejā, ne Vjetnamā, ne Kubā, Afganistānā, Irākā, Grenādā un visur citur, kur darbojās ASV spēki, ar jamo valstu suverenitāti, tertitoriju un neatkarību pilnīgi nekas tāds nav noticis. (Ņemot stingri formāli, Afganistānā pat nenotika karš pret valsti, jo valsti pārstāvēja Ziemeļu alianse, nevis neatzītais Taleban režīms).
Komunistu rīcība pret Saigonu gan būtu vērtējama gan kā aneksija, gan spēkā esošā pamiera rupjš pārkāpums - netika izvesti komunistu spēki, kamēr ASV godīgi izveda savējos, un Dienvidvjetnamas likteni izlēma vardarbīgi, nevis mierīgi, kā prasīja pamiera noteikumi.

ASV nebija pienākuma gaidīt, kamēr komunisti pievāks visu Āziju, Āfriku, Latīņameriku un tad mēģināt kaut ko saglābt, jo TAD varētu būt jau par vēlu. Ja paskatāmies uz problēmu vēsturiski, neviens ķēniņš jau no faraonu laikiem nekad nav gaidījis, kad naidnieks sāks tieši apdraudēt viņa galvaspilsētu, bet gājis pretī, iespējams ārpus savas teritorijas, un kāvies. Tā darīja Dmitrijs Donskojs 1380. gadā, tā poļi-lietuvieši ar sabiedrotajiem 1410 (Grīnvaldes kauja). Izraēlieši mēģināja tēlot labiņos 1973. gadā, nedodot preventīvu triecienu. Rezultāts: ja Sadats nebūtu apturējis veiksmīgi sākto uzbrukumu, karš beigtos ļoti bēdīgi - Izraēlai nāktos pielietot atomieročus vai paļauties uz ASV palīdzību.

Bet pie SLIDENĀS tēmas pirmais pieķērās tas, kurš tēmu uztaisīja Vispār tēmas sākšana ir vērtējama pozitīvi, jo mūsu informācijas brīvības laikmetā, kad ir brīvi pieejams abu pušu skats uz lokālajiem konfliktiem, ir žēl klausīties, cik daudz tautiešu maldās, atkārtojot PSRS laiku mītus par Vjetnamu, Koreju utete

________________________
Maeda ātri paslēpa veco rokrakstu metāla cilindrā, uzvilka melnu virsvalku ar kapuci un savāca no galda visu, kas varētu noderēt. Senai, pat savā dzimtenē aizmirstai cīņas mākslai vajadzēja stāties pretī 20. gadsimta ieroču tēraudam.


Maarrutku Jums# Nosūtīts: 3 Apr 2005 11:56:14
Atbildēt 


JgdPz IV 70
Korejā ASV aizsargājās tādā veidā, ka palīdzēja dienvidkorejiešiem (kurus komunisti faktiski jau bija iekarojuši) atsist ienaidnieka uzbrukumu
===
Jautājums bija par to, Korejas un Ķīnas komunisti apdraudēja pašu ASV, ja jau ASV Korejā aizsargājās?
===
Ne Korejā, ne Vjetnamā, ne Kubā, Afganistānā, Irākā, Grenādā un visur citur, kur darbojās ASV spēki, ar jamo valstu suverenitāti, tertitoriju un neatkarību pilnīgi nekas tāds nav noticis
===

===
Ņemot stingri formāli, Afganistānā pat nenotika karš pret valsti, jo valsti pārstāvēja Ziemeļu alianse, nevis neatzītais Taleban režīms
===
Drīkst pajautāt, kāpēc tieši ar šo neatzīto režīmu ASV pirms 9/11 risināja sarunas par naftas vada būvi? Kādas vispār demokrātiskā sistēmā var būt sarunas ar nelikumīgiem režīmiem?
===
Komunistu rīcība pret Saigonu gan būtu vērtējama gan kā aneksija
===
Kura valsts anektēja Saigonu? Par kādu aneksiju vispār var runāt pilsoņu kara gadījumā?
===
spēkā esošā pamiera rupjš pārkāpums - netika izvesti komunistu spēki, kamēr ASV godīgi izveda savējos
===
Kādi varianti, uz kurieni vajadzēja izvest Vjetkonga spēkus? Uz Antarktīdu?
===
n Dienvidvjetnamas likteni izlēma vardarbīgi, nevis mierīgi, kā prasīja pamiera noteikumi
===
Latvijas valsti arī dibināja vardarbīgi, ar spēku padzenot likumīgās Stučkas un Niedras valdības...
===
ASV nebija pienākuma gaidīt, kamēr komunisti pievāks visu Āziju, Āfriku, Latīņameriku un tad mēģināt kaut ko saglābt, jo TAD varētu būt jau par vēlu
===
PSRS nebija pienākuma gaidīt, kamēr imperiālisti pievāks visu Āziju, Āfriku, Latīņameriku un tad mēģināt kaut ko saglābt, jo TAD varētu būt jau par vēlu...


Alis
Moderators
Administrators
# Nosūtīts: 3 Apr 2005 12:07:11
Atbildēt 


Tauta, rakstam par lietu, ja gribat filozofēt, tad veidojat tēmu zem atbilstošā foruma.

________________________
"Man ir vienalga kāda marionete sēž britu tronī. Impēriju pārvalda tas, kurš kontrolē naudas plūsmas, bet tās kontrolēju es!" (Nātans Rotšīlds)


JgdPz IV 70
Lietotājs
Kodols
# Nosūtīts: 3 Apr 2005 12:12:36
Atbildēt 


Maarrutku Jums

Apdraudēja ASV sabiedrotos. Ka tādā gadījumā ķēniņš drīkst karu sākt, bija atzīts jau 16.-17.gs.

Privātām kompānijām var nebūt politiskās pārliecības un jamās darbojas visur kur. Tas gan nenozīmē, ka režīmam tāpēc ir viss atļauts.

Kura valsts? Ziemeļvjetnama. Pastāvēja taču pamiers, pēc kura Saigonas nākotni vajadzēja izlemt nevardarbīgi. Nav pat izslēgta pievienošanās Vjetnamai, bet tad tikai balsojot un bez šaušanas. Latvijas neatkarības kara laikā nebija tādu pamiera līgumu, kas uzliktu par pienākumu nacionālistiem, provāciskajiem un komunistiem kaut ko izlemt nekaujoties.

Ja kādu ļoti neapmierinātu dzīve nekomunistiskā Dienvidvjetnamā, jams varētu emigrēt uz Ziemeļvjetnamu, vai Ķīnu, vai PSRS, kur tādi vienmēr tiek gaidīti

Bet PSRS neko nevarēja saglābt, jo Āfrika, Āzija un Latīņamerika JAU no 19. gs. bija imperiālistu rokās. Ja PSRS tiešām domātu TIKAI par savas valsts aizsardzību, tad būtu pieticis ar aizsardzībai pietiekamu armiju + kārtīgu kodolarsenālu, kuru pielietot uzbrukuma gadījumā, un neviens imperiālists neko nevarētu pret PSRS uzsākt. Jautājums ir tāds, ko PSRS darīja Koreiščinā, Vjetnamščinā, Angolščinā un citās izsenis šai valstij piederošās teritorijās?

________________________
Maeda ātri paslēpa veco rokrakstu metāla cilindrā, uzvilka melnu virsvalku ar kapuci un savāca no galda visu, kas varētu noderēt. Senai, pat savā dzimtenē aizmirstai cīņas mākslai vajadzēja stāties pretī 20. gadsimta ieroču tēraudam.


JgdPz IV 70
Lietotājs
Kodols
# Nosūtīts: 3 Apr 2005 12:20:55
Atbildēt 


Tiešām, šito vajadzētu pārmest uz sviestu

Kubiešu emigrantu spēku "brigāde 2056" sastāvs, kas izcēlās Cūku līcī: 4 kājnieku, 1 tanku un 1 gaisa desanta bataljons, smagās artilērijas divizions un specvienības, kopā 1500 cilv. Pēc padomju datiem, 1173 nonāca gūstā, pārējie iznīcināti. No 16 lidmašīnām zaudētas 6. Tā kā Fidela karavīri ir no titāna un lodes no viņiem atlec, tad Kubas armijai zaudējumu nebija, vai vismnaz nekas par tādiem netiek ziņots

Savā varonīgajā cīņā Kubas proletariāts balstījās uz blablabla

________________________
Maeda ātri paslēpa veco rokrakstu metāla cilindrā, uzvilka melnu virsvalku ar kapuci un savāca no galda visu, kas varētu noderēt. Senai, pat savā dzimtenē aizmirstai cīņas mākslai vajadzēja stāties pretī 20. gadsimta ieroču tēraudam.

Maarrutku Jums# Nosūtīts: 3 Apr 2005 12:50:24 - Laboja Maarrutku Jums
Atbildēt 


JgdPz IV 70
Jautājums ir tāds, ko PSRS darīja Koreiščinā, Vjetnamščinā, Angolščinā un citās izsenis šai valstij piederošās teritorijās?
===
To pašu, ko Pindostāna.
===
tad Kubas armijai zaudējumu nebija, vai vismnaz nekas par tādiem netiek ziņots
===
- Tas varbūt šoreiz arī nemaz nebija tik būtiski, militāri un politiski ta Fidels vinnēja.
- Kas tur bija ar tiem partizāniem, kas esot mēģinājuši astbalstīt cūkas, cīnoties Fidela aizmugurē? Padomju avoti neko nestāsta par kontrrevolucionārajiem iekšzemes spēkiem?
- Wikipēdijas entrija gan diez ko lielas atsauces un milzīgu cūku atbalstu no vietējo un partizānu puses nedod, kā arī norāda uz operācijas lāmerīgo plānojumu, jeb Wikki arī ir sovku avots?


Maarrutku Jums# Nosūtīts: 3 Apr 2005 13:52:56
Atbildēt 


Tauta varētu pameditēt arī par tiem cēloņiem, kuri reindžerus un Deltas noveda pie neveiksmes un samērā lieliem zaudējumiem (ap 60 fragu) Somālijas galvaspilsētā 1993. gadā, neveikmsīgi mēģinot apcietināt vietējo lauka komandieri.

JgdPz IV 70
Lietotājs
Kodols
# Nosūtīts: 3 Apr 2005 14:25:58
Atbildēt 


Tauta vispirms gribētu redzēt kārtīgu operācijas plānu, nau īstas skaidrības. Kādreiz tāds bija apskatāms Vestpointas kara akadēmijas vēstures nodaļas lapā, bet izskatās, ka tai pārskrējusi polārlapsa. Kaut kādu skaidrību varētu dabūt, apjautājoties tās puses forumos.

________________________
Maeda ātri paslēpa veco rokrakstu metāla cilindrā, uzvilka melnu virsvalku ar kapuci un savāca no galda visu, kas varētu noderēt. Senai, pat savā dzimtenē aizmirstai cīņas mākslai vajadzēja stāties pretī 20. gadsimta ieroču tēraudam.


JgdPz IV 70
Lietotājs
Kodols
# Nosūtīts: 3 Apr 2005 16:24:51
Atbildēt 


Arī Cūku līča operācijas apraksti vienmēr ir baigi sūnaini: VISPĀR NEKAS nav teikts ne par Fidela spēku sastāvu, ne arī zaudējumiem (ja tie bija mazi, vai kubiešiem pašiem nebūtu interese tos uzrādīt, re, cik mēs labi karojam?)

________________________
Maeda ātri paslēpa veco rokrakstu metāla cilindrā, uzvilka melnu virsvalku ar kapuci un savāca no galda visu, kas varētu noderēt. Senai, pat savā dzimtenē aizmirstai cīņas mākslai vajadzēja stāties pretī 20. gadsimta ieroču tēraudam.


JgdPz IV 70
Lietotājs
Kodols
# Nosūtīts: 3 Apr 2005 23:31:00 - Laboja JgdPz IV 70
Atbildēt 


JgdPz IV 70 ir īblis, bet vismaz paškritisks

Vestpointas lapa vēl ir turpat kur bija ar visu vēstures nodaļu http://www.dean.usma.edu, bet kartes ir drīzāk derīgas agrāko laiku cienītājiem - diezgan sūnainas un nav nekā jaunāka par 1973. gadu

________________________
Maeda ātri paslēpa veco rokrakstu metāla cilindrā, uzvilka melnu virsvalku ar kapuci un savāca no galda visu, kas varētu noderēt. Senai, pat savā dzimtenē aizmirstai cīņas mākslai vajadzēja stāties pretī 20. gadsimta ieroču tēraudam.


AKM
Lietotājs
# Nosūtīts: 4 Apr 2005 07:02:33 - Laboja AKM
Atbildēt 


JgdPz IV 70
- paškritika ir laba lieta. Un neizskatās, ka Tu ar to pārspīlē
- bet īblis gan, un vēl ar skolmeistariskām nosliecēm!
- esi atradis linku, bet neiedod konkrēti
- tas dolbannijs bibliotēkas serveris ir nosprādzis kā jau pienāktos pindostānā, kas šansi verjojatnogo protivnika patīkami raksturo
- no Tavas saites var dabūt šitādu vietiņu:
http://www.dean.usma.edu/history/web03/atlases/atlas%20home.htm
kur interesenti var šo to smuki kartēs papētīt , cik detalizēti un kāds pasniegums, tad jārunā atsevišķi (dajoš krievu kartes- labākās kartes pasaulē! ) ,bet Kubas ta tur nav! :sad:

Maarrutku Jums# Nosūtīts: 4 Apr 2005 09:47:03
Atbildēt 


JgdPz IV 70
VISPĀR NEKAS nav teikts ne par Fidela spēku sastāvu, ne arī zaudējumiem
===
Mosh Fidela spēki darbojās haotiski, neorganizēti un vēl joprojām pašiem kubiešiem nav poņas par to, kas tur īsti notika?


Alis
Moderators
Administrators
# Nosūtīts: 4 Apr 2005 10:08:30
Atbildēt 


Bet nevar pieļaut tādu iespēju, ka aiz karoja sovdepijas instruktori?

________________________
"Man ir vienalga kāda marionete sēž britu tronī. Impēriju pārvalda tas, kurš kontrolē naudas plūsmas, bet tās kontrolēju es!" (Nātans Rotšīlds)


Maarrutku Jums# Nosūtīts: 4 Apr 2005 10:57:13
Atbildēt 


Alis
Bet nevar pieļaut tādu iespēju, ka aiz P karoja sovdepijas instruktori?
===
- Pieļaut protams var.
- Bet instruktori un konsultanti tomēr nav gluži tas pats, kas regulārais karaspēks.

Alis
Moderators
Administrators
# Nosūtīts: 4 Apr 2005 10:58:49
Atbildēt 


Maarrutku Jums
Instruktoru tur varēja būt pāris bataljonu.

________________________
"Man ir vienalga kāda marionete sēž britu tronī. Impēriju pārvalda tas, kurš kontrolē naudas plūsmas, bet tās kontrolēju es!" (Nātans Rotšīlds)


Maarrutku Jums# Nosūtīts: 4 Apr 2005 11:10:22
Atbildēt 


Alis
Instruktoru tur varēja būt pāris bataljonu
===
Un versija ir, ka tas ir arī ir nopasarāņu uzvaras cēlonis?

AKM
Lietotājs
# Nosūtīts: 4 Apr 2005 11:33:41
Atbildēt 


- kaut kur esmu redzējis rakstu, kas saturēja datus par abām pusēm, bet būs problēma ar atrašanu
- bet vai tas tik būtiski? Imperiālistu avantūra tak cieta 200% neveiksmi

Maarrutku Jums# Nosūtīts: 4 Apr 2005 11:37:04
Atbildēt 


AKM
Imperiālistu avantūra tak cieta 200% neveiksmi
===
Taisni tā, un galvenais iemesls bija ieplānotais, bet tā arī izpalikušais vietējo un guerillu atbalsts!


Alis
Moderators
Administrators
# Nosūtīts: 4 Apr 2005 11:37:30
Atbildēt 


Domāju neveiksmju cēloņi jāmeklē politiķos (aizkulišu sarunās), kādam nu ļoti bija izdevīgi turēt sev blakus komunisma midzeni un baidīt savu elektorātu ar komunisma rēgu, nu jūs saprotat par ko es runāju. Savelkat paralēles ar mūsdienu starptautiskā terorisma bubuli.

________________________
"Man ir vienalga kāda marionete sēž britu tronī. Impēriju pārvalda tas, kurš kontrolē naudas plūsmas, bet tās kontrolēju es!" (Nātans Rotšīlds)


JgdPz IV 70
Lietotājs
Kodols
# Nosūtīts: 4 Apr 2005 11:37:39
Atbildēt 


Tas IR būtiski, jo, ja imperiālistu avantūra vēl būtu cietusi arī karastrofālus zaudējumus cīņās pret asiņaino komunistiski totalitāro režīmu, kas savulaik izveidojās tieši tādas pašas Kastro avantūras rezultātā, neveiksme jau saniegtu 500%

Var jau būt, ka nEkādu graujošu fidelistu zaudējumu arī nebija, bet papīros kārtībai jābūt!!!

________________________
Maeda ātri paslēpa veco rokrakstu metāla cilindrā, uzvilka melnu virsvalku ar kapuci un savāca no galda visu, kas varētu noderēt. Senai, pat savā dzimtenē aizmirstai cīņas mākslai vajadzēja stāties pretī 20. gadsimta ieroču tēraudam.


JgdPz IV 70
Lietotājs
Kodols
# Nosūtīts: 4 Apr 2005 11:40:18
Atbildēt 


Okamas princips: neizdomāt sarežģītus izskaidrojumus, ja ir vienkārši Komunisma draudi bija pietiekami reāli arī bez Kubas (Grenādā nez kāpēc viss notika ļoti veiksmīgi), bet terorisma bubulis, no kura cieš konkrētas vēstniecības, fregates un augstceltnes, arī būtu jāuzskata par realitāti :sad:

________________________
Maeda ātri paslēpa veco rokrakstu metāla cilindrā, uzvilka melnu virsvalku ar kapuci un savāca no galda visu, kas varētu noderēt. Senai, pat savā dzimtenē aizmirstai cīņas mākslai vajadzēja stāties pretī 20. gadsimta ieroču tēraudam.


Maarrutku Jums# Nosūtīts: 4 Apr 2005 11:42:11 - Laboja Maarrutku Jums
Atbildēt 


Alis
kādam nu ļoti bija izdevīgi turēt sev blakus komunisma midzeni un baidīt savu elektorātu ar komunisma rēgu
===
Bet kāpēc tad tādā gadījumā, ja komunisma rēgs blakus ir vajadzīgs, vispār meģināt organizēt valsts apvērsumu, jau iznachal'no nolemjot to neveiksmei? Neuvjazochka sanāk.

Alis
Moderators
Administrators
# Nosūtīts: 4 Apr 2005 11:46:21
Atbildēt 


Tas tāpat kā šahā, kur speciāli ziedo kādu figūru, lai pēc tam uzvarētu partiju.

________________________
"Man ir vienalga kāda marionete sēž britu tronī. Impēriju pārvalda tas, kurš kontrolē naudas plūsmas, bet tās kontrolēju es!" (Nātans Rotšīlds)


Maarrutku Jums# Nosūtīts: 4 Apr 2005 11:48:35
Atbildēt 


Alis
- Zaudēt sanāk Kubas emigrantu atbalstu (kidala sanāca);
- Arī nesmukums starptautiskajā arēnā - valsts apvērsuma mēģinājums.

Alis
Moderators
Administrators
# Nosūtīts: 4 Apr 2005 11:51:04
Atbildēt 


It kā tas būtu pirmais vai pēdējais nesmukums. Kurā gadā atvēra salu emigrantu izceļošanai, vai tas nebija mazliet vēlāk?

________________________
"Man ir vienalga kāda marionete sēž britu tronī. Impēriju pārvalda tas, kurš kontrolē naudas plūsmas, bet tās kontrolēju es!" (Nātans Rotšīlds)


Maarrutku Jums# Nosūtīts: 4 Apr 2005 11:55:17
Atbildēt 


Alis
It kā tas būtu pirmais vai pēdējais nesmukums
===

===
Kurā gadā atvēra salu emigrantu izceļošanai, vai tas nebija mazliet vēlāk?
===
Tas šoreiz nav tik svarīgi - jo cūkas no kaut kādiem vihodciem tak tika saformētas?


. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 23 . 24 . >>
Panzerkampf Forums / Mūsdienu kari un bruņotie konflikti / ASV mūsdienu armija un militārās operācijas
Jūsu atbilde
Bold  Italic  Underlined  Bildes norāde  URL 
...vairāk. Atcelt

» Vārds  » Parole 
Tikai reģistrētie lietotāji var sūtīt ziņojumus! Lūdzam korekti ievadīt jūsu lietotājvārdu un paroli pirms ziņojuma sūtīšanas, vai pirms tam reģistrēties.
 
Šobrīd forumos: Viesi - 3
Lietotāji - 0
Rekords: 311 [18 Okt 2010 02:17:35]
Viesi - 311 / Lietotāji - 0
Lapas ielādes laiks (sek.): 0.057
Šajā lapā izmantotie logotipi un preču zīmes ir attiecīgo īpašnieku īpašums.
Lapas veidotāji un hostētājs neatbild par lietotāju komentāriem, jo komentāru īpašnieki ir to autori.
Forums tiek darbināts ar: miniBB® © 2001-2024